Podpisanie aktu erekcyjnego budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Radzymińskiej w Warszawie

Budowa miejskich mieszkań na Targówku

14 czerwca 2019 roku kiedy Prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy był Rafał Trzaskowski, a członkami Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego Warszawa Północ Sp. z o.o., Piotr Jaworski i Marcin Podsędek, dla pamięci przyszłych pokoleń, wmurowano Akt Erekcyjny w fundamenty budynku wielorodzinnego przy ul. Radzymińskiej w Warszawie.

Pragnieniem wszystkich jest, aby budynek ten, wybudowany według najnowszych standardów, służył jak najlepiej przyszłym mieszkańcom, spełniając ich potrzeby i oczekiwania.

Powstanie budynku jest inicjatywą Miasta Stołecznego Warszawy oraz Towarzystwa Budownictwa Społecznego Warszawa Północ Sp. z o.o. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma UNIBEP S.A. z siedzibą w Warszawie.  
Inwestycja zlokalizowana na Targówku przy ulicy Radzymińskiej, Remiszewskiej oraz Handlowej, obejmuje budowę budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z garażami podziemnymi. W pobliżu znajduje się Szkoła Podstawiona Nr 114 oraz skwer Stefana Wiecheckiego - Wiecha. Koszt inwestycji to blisko 67,4 mln zł.

– Jesteśmy konkurencyjni. Mieszkania budowane przez Warszawę będą tanie! Chcemy żeby każda rodzina mogła pozwolić sobie na czynsz, który wyniesie od 400 do 1000 złotych – w zależności od dochodów i sytuacji życiowej – podkreśliła Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy i dodała – Miejskie mieszkania to pomoc tym, którzy potrzebują wsparcia w znalezieniu własnego domu. Chcę, by Warszawa była dla wszystkich.


 

GALERIA ZDJĘĆ

- Wmurowanie kamienia węgielnego Radzymińska -