Podpisanie aktu erekcyjnego budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Korzona w Warszawie


Dla pamięci przyszłych pokoleń - w obecności Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy - Pani Hanny Gronkiewicz - Waltz oraz Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego Warszawa Północ w osobach Pana Michała Ambroziaka oraz Pana Grzegorza Janczarka, w dniu 25 września 2018 roku podpisano akt erekcyjny budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Korzona w Warszawie. 

– Te mieszkania trafią do warszawiaków – przede wszystkim do rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, seniorów – którzy nie mogą pozwolić sobie na komercyjny kredyt i równocześnie nie kwalifikują się, aby uzyskać mieszkanie komunalne. Ta inwestycja to dowód na to, że konsekwentnie realizujemy założenia programu Mieszkania2030. Dodatkową wartością jest to, że mieszkania powstaną na terenie objętym rewitalizacją – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy podczas wmurowywania aktu erekcyjnego w budynek przy ulicy Korzona. 

Przy ulicy Korzona powstaje pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny dla 64 rodzin. To jedna z pierwszych inwestycji realizowanych od podstaw w ramach programu Mieszkania2030 w obszarze objętym rewitalizacją. Koszt całej inwestycji wynosi ok. 18 mln zł. 
Dzięki tej inwestycji, 45 mieszkań trafi do mieszkańców, którzy będą je wynajmować bezpośrednio od miasta. Pozostałe 19 lokali Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ wynajmie osobom wskazanym przez stołeczny ratusz.
56 mieszkań z 64 zostało zaprojektowanych jako jedno i dwupokojowych, część na ostatnim piętrze będzie posiadało dodatkowo antresole. Powierzchnia mieszkań wyniesie od 27 m² do 75 m². Wszystkie mieszkania na parterze będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Dodatkowo, dwa mieszkania zostały przewidziane do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami (zaprojektowano m.in. powiększone łazienki z odpowiednim wyposażeniem i szersze drzwi wewnętrzne). Budynek będzie posiadał również podziemny garaż.

 

GALERIA ZDJĘĆ

- Podpisanie aktu erekcyjnego budowy budynku mieszkalnego przy ulicy Korzona w Warszawie -